Ako kvalitné fotky používať

Už sa vám niekedy stalo, že ste si nechali vyvolať fotky nafotené telefónom a keď sa vám dostali do rúk, boli celé rozkostičkované? Takto si asi kvalitná tlač málokto bude predstavovať, však? Poďme si teda vysvetliť, čo je nutné urobiť, aby sa niečo podobné už nikdy nestalo. Po prvé je nutné nachystať si fotky v čo najvyššom rozlíšení (ideálne vo formáte JPG alebo NPG). Tým sa myslí, že vo vlastnostiach musí mať každá fotka rozlíšenie aspoň 150dpi. Tiskařík.cz rád vyrába kvalitné produkty, pretože iba také jeho zamestnanci radi balia a odosielajú zákazníkom. Tu je ukážka príkladov formátov fotiek a ich rozlíšenia.

kvalitní fotky

O tom, aké je rozlíšenie každej Vašej fotky sa dozviete, keď na danú fotku kliknete pravým tlačidlom myši, vyberiete „vlastnosti“ a odtiaľ potom záložku „podrobnosti“.

kvalitní fotky

Aby ste ihneď spoznali, že niektorá fotka vo Vašom fotovýrobku má zlú kvalitu, pri každom obrázku, ktorý umiestnite do editora a bude mať nízku kvalitu, sa Vám uprostred zobrazí výstražný trojuholník s výkričníkom a popisom "nízka kvalita". Po rozbalení informácie skryté pod týmto políčkom Vám oznámime informáciu o aktuálnej a odporúčanej veľkosti. Potom už je len na Vás, či sa s touto kvalitou uspokojíte. Pri tlači môže dôjsť k rozostreniu alebo rozkostičkovaniu fotografie.

kvalitní fotky

Keď chcete rozloženie s viacerými fotkami, stačí kliknúť na danú stránku vo fotoprodukte a potom do ľavého panelu na požadované rozloženie. Ale pozor! Akonáhle už máte na danej stránke vložené fotky a rozhodnete sa pre iné rozloženie, pôvodné rozloženie fotografií na stránke sa vymaže. Akonáhle ste s daným rozložením fotografií spokojní, nezabudnite svoju prácu znova uložiť.