Ako si vkladať text do fotoproduktu

Sú fotky, pri ktorých stačí jeden pohľad a hneď ste, ako sa hovorí, „doma“. Hneď viete, čo ktorá momentka pripomína. Na druhú stranu sú ale fotky, pri ktorých to na prvý pohľad nie je tak celkom spoznať. Tie by sa bez sprievodného textu určite nezaobišli. Navyše bude záležať na Vás, akú „šťavu“ fotkám dodáte. Skrátka, fantázii sa medze nekladú, a tak popisujte, popisujte a znova popisujte.

vkládání textu

Drvivá väčšina šablón pri fotoproduktoch Tlačiarika vám umožní vkladať texty do vopred pripravených textových polí. Každý textový rámček je tvorený prerušovanou čiarou, preto dajte pozor na to, že na pozadí niektorých šablón je rámček horšie vidieť.

vkládání textu

Pokiaľ si prajete vložiť do fotoproduktu text, využite tlačidlo v pravej hornej časti (symbol T+ v ľavom alebo pravom hornom). Pri pokliknutí naň sa textové pole zobrazí na danej stránke. A keby ste potrebovali odlíšiť napríklad nadpis, bez ďalšieho textového poľa sa to nezaobíde. Pridať sa dá opäť kliknutím na tlačidlo T+. Tu si text môžete upraviť podľa ľubovôle.

Pri práci s textovým poľom sa vám objavia možnosti úpravy textu (tak, ako napríklad pri práci vo Worde: fonty písma, veľkosť, farba a podobne). Všimnite si tiež, že textovými poľami je možné rôzne otáčať.

A ak vytvárate napríklad fotoknihu, čo by to bolo za zväzok v regáli vašej súkromnej knižnice, ktorý by na vás vykukoval bez popisu. Preto tiež na chrbte väzby nájdete, kam môžete napísať názov svojho diela. No a na záver, tak ako v každom editore, aj tu treba všetky zmeny v textových poliach priebežne ukladať…