Ako si rozložiť fotky na stránke

Pamätáte na staré dobré fotoalbumy s ručne vkladanými fotkami? Niekedy sa tam vošlo fotiek až človek žasol. V dnešnom online svete často hľadáme fotoprodukt, ktorý by takýto album nahradil. …A ajhľa, existuje. Je to fotokniha. Pýtate sa ale, či sa do takejto fotoknihy zmestia haldy fotiek, čo máme v mobile? Odpoveď znie: „Áno“. Cestou z problému, ako si do svojej fotoknihy vložiť čo najviac fotiek je jedno nenápadné tlačidlo so symbolom krížika v bodkovanom rámčeku s názvom „rozloženie“. V editore Tlaciarik.sk toto tlačidlo nájdete v ľavom bočnom paneli.

rozložit fotky

V editore Tlačiarika sa symbol pre rozloženie nachádza v ľavom bočnom paneli. Na každú stránku si môžete vložiť fotografie od jednej až po päť a viac. Dokonca môžete voliť aj varianty s textovým poľom. Každé rozloženie je naznačené vizuálne šedými poľami pre fotku a šedými riadkami, ktoré sú určené pre textové pole.

rozložit fotky

Keď chcete rozloženie s viacerými fotkami, stačí kliknúť na danú stránku vo fotoprodukte a potom do ľavého panelu na požadované rozloženie. Ale pozor! Akonáhle už máte na danej stránke vložené fotky a rozhodnete sa pre iné rozloženie, pôvodné rozloženie fotografií na stránke sa vymaže. Akonáhle ste s daným rozložením fotografií spokojní, nezabudnite svoju prácu znova uložiť.